O NAS

Nordowi Mol
- w tłumaczeniu "Północne Miejsce"

Lubisz swojskie klimaty, interesuję Cie tradycja i obyczaje kaszub, chciałbyś je poznać? ZAPRASZAMY DO NAS!!!

Nordowi Môl czyli "Północne miejsce" (Północne Kaszuby) to restauracja gdzie masz zagwarantowaną smaczną polską kuchnie z wybranymi potrawami rejonu Kaszub. Swojski klimat wnętrza, sympatyczna obsługa oraz miłe doznania podniebienia spełnią Twoje oczekiwania.

 

PISZĄ O NAS

 
pomorskie prestige logo png
 

Przystanek Nordowi Mol

Podróże na Hel w sezonie letnim mogą zniechęcić największych fanów cypla. Tłok i korki nie zachęcają do wycieczek. Zatem rozwiązania są dwa: przełożyć podróże na jesień albo znalezienie miejsca, które umili długą jazdę. Specjalnie dla Was odkrywam kulinarne cacuszko z Celbowa (z okolic Pucka), restaurację Nordowi Mol. Koniecznie zapamiętajcie tę nazwę, a gwarantuję, że po pierwszej wizycie zapragniecie częściej odwiedzać północne regiony Polski.

ZOBACZ ARTYKUŁ

Restauracja została zlokalizowana w wybudowanym w 2006 roku budynku. Jest wzorowana wg starej XIX-wiecznej zabudowy. Wnętrze zostało wyposażone w elementy charakterystyczne dla minionej epoki, a mianowicie autentyczna cegła i obelkowanie o rodowodzie wynoszącym co najmniej 100 lat. Posadzka to granitowe głazy pozyskane z kaszubskich żwirowni. Wnętrze urządzono w klimacie Secesyjno-Kaszubskim. Można tu znaleźć wiele elementów o charakterze zabytkowym, gdzie indziej do zwiedzania w muzeach. Na klimat składają się meble secesyjne, zabytkowy piec i kominek oraz sprzęty gospodarstwa domowego.

Na terenie przyległym wyeksponowano zabytkowe narzędzia i sprzęty rolnicze. Obiekt posiada przepięknie zaaranżowany ogród letni z oczkiem wodnym i kołem młyńskim. Tu można odetchnąć klimatem rejonu kaszub minionych lat. To wszystko dla naszych Gości.

Dania skonsumujesz w otoczeniu kojącej zieleni naszego ogrodu lub przy trzaskających drwach ceglano - kamiennego kominka (w zależności od pogody).

Sukces Restauracji Nordowi Mol w Poland 100 Best Restaurants